Školní zralost a připravenost – to je téma webináře pro rodiče, který MAP Hustopečsko uskutečnil na konci února. Hostem byla uznávaná odbornice Jiřina Bednářová, která se práci s dětmi, po stránce vývojové jako speciální pedagog, věnovala spoustu let a nyní se soustředí na předávání získaných vědomostí směrem k pedagogům a rodičům.

O čem byla řeč?

Zahájení školní docházky je mimořádnou událostí v životě dítěte a jeho rodiny, je završením dosavadního vývoje a vstupem do nové životní etapy. Lektorka se dotkla předpokladů pro čtení, psaní, počítání a zabývala se podporou jejich rozvoje i zjištěním, zda je dítě na tyto školní dovednosti připraveno.  Webináře se zúčastnilo více jak 50 rodičů z území Hustopečska a že byl webináři úspěšný, tak o tom svědčí zpětná vazba a mnoho dotazů od rodičů i po skončení akce.  Jsme rádi, že jsme mohli toto téma v území otevřít a rozhodně na něj navážeme dalším vzděláváním pro pedagogy.

Citace zpětné vazby:

– Moc pěkné, hezky zpracované, vše vysvětleno, paní velmi příjemná, krásně se poslouchalo
– Byla jsem nadšená, děkuji.
– Pěkně vysvětlené ,srozumitelné a navíc prospěšné. Děkuji za super webinář.
– Syn je narozen 4 zari, tudiz pro me bylo hlavnim prinosem komentare k tomu jestli dat o rok driv nebo pozdeji.
– Lektorka mě uklidnila, že není potřeba biflování a velké učení před začátkem školy. Čímž mě okolí strašilo. Z kurzu jsem pochopila, že mé dítě je s vývojem v naprostém průměru a pořádku.
– Líbilo se mi, že ke každé schopnosti paní lektorka uváděla příklady, vzory úkolů nebo obrázky, takže to nebylo žádné abstraktní povídání.
– Komplexní shrnutí problematiky školní zralosti a vyzrálosti.
– Poskytli mi informace, které mi pomohou rozhodnout, zda syn nastoupí do 1. třídy nebo bude mít odklad.