Putování s MAPÍKEM – vyhodnocení 1. kola soutěže

Poznávací hra Putování s Mapíkem

Maskot naší hry, Mapík, si připravil pro děti a nejen pro ně poznávání našeho regionu přes oblasti Hustopečsko, Kloboucko a Velkopavlovicko.
Celkem vás čekají čtyři výzvy a v každé z nich několik naplánovaných cest, kterými se můžete vydat.
Vyberte výzvu, určete cestu, načtěte QR kód (nebo mrkněte na mapu) a běžte, či jeďte ? Po cestě se vyfoťte, nahrajte nám z mobilu fotku a je to ?
Výzvy jsou čtyři:
1. Za historii měst
2. Rozhlédni se z výšky
3. Technické a přírodní památky
4. Místní muzea a památky
VÍCE INFORMACÍ KE HŘE NALEZNETE NA DOMOVSKÉ STRÁNCE NAŠEHO WEBU
Soutěžíme vždy v rámci předem určených kol a nejvíce aktivní turisty bohatě odměníme.

Výsledky 1. kola soutěže (1. července – 30. září 2021)

Kategorie dětí do 6 let:

Nebyla zaslána žádná individuální soutěžní fotografie.

Kategorie dětí do 11 let:

  1. místo – Eva Urbánková, ZŠ a MŠ Uherčice – věk 9 let – zasláno 20 fotografií
  2. místo – Lucie Jarnotová, ZŠ a MŠ Šitbořice, věk 10 let – zasláno 7 fotografií
  3. místo – neuděleno pro nesplnění stanovených podmínek

Kategorie dětí do 15 let:

  1. místo – Natali Wechová, ZŠ Hustopeče, Komenského 163/2 – věk 12 let – zasláno 18 fotografií
  2. místo – Liliana Jarnotová, ZŠ a MŠ Šitbořice – věk 13 let – zasláno 6 fotografií
  3. místo – neuděleno pro nesplnění stanovených podmínek

 

Titul Mapíkova škola získávají:

V kategorii mateřských škol:

Mateřská škola Hustopeče, Na Sídlišti 5  – za zaslané fotografie z putování třídy Želviček.

V kategorii základních škol s 1. – 5. ročníkem:

Základní škola Krumvíř – za zaslané fotografie z Letního kempu s Mapíkem.

V kategorii základních škol s 1. – 9. ročníkem:

Základní škola Šitbořice – za umístění žáků ve dvou kategoriích.

Soutěžní kolo bylo ukončeno 30. 9. 2021 a splnění stanovených soutěžních podmínek vyhodnotila dne 11. 10. 2021 komise ve složení:

Předseda: PaedDr. Michaela Hradilová

Členové za RT MAP Hustopečsko: Bc. Veronika Holečková, Mgr. Dominika Pudilová, Mgr. Radka Raflová, Eva Bauerová DiS., Bc. Zita Dvořáková

Vítězům tohoto kola bude ocenění předáno osobně v jejich škole, převezmou i zajímavé odměny, které je podpoří v dalším poznávání a fotografování. Galerie vybraných fotografií bude vystavena na webu maphustopecsko.cz pod odkazem Putování s Mapíkem – INFORMACE O HŘE.

 

Tak na některé trase s MAPÍKEM od 1. října 2021 do 30. dubna 2022 ahoj!

 

K výsledkové listině bychom ještě chtěli doplnit informace, které se tam nevešly.  Potěšili nás pořadatelé letního kempu s Mapíkem v Krumvíři, kteří nejenže zařadili místa z Mapíka do programu kempu, ale poslali nám i fotografie do soutěže. Jimi získaný titul Mapíkova škola je nejvíce zasloužený.

Mrzí nás, že se soutěže nezúčastnily děti z mateřských škol, které k takovému putování potřebují samozřejmě rodiče. Proto nás potěšila iniciativa z MŠ Hustopeče, na Sídlišti 5, kde paní učitelky se třídou Želviček absolvovaly prozatím návštěvu míst v Hustopečích. Vyšlápli si i na místní rozhlednu.

V kategorii jednotlivců chceme vyzvednout vítězky obou školních věkových kategorií.  A to do 11 let a do 15 let.

Ema Urbánková, 9 let, ZŠ a MŠ Uherčice

Výkon vítězky této věkové kategorie je opravdu obdivuhodný.  Navštívila všechna tři města z 1. trasy Za historií měst, a to Hustopeče, Velké Pavlovice i Klobouky u Brna.  Na 2. trase Rozhlédni se z výšky vystoupala a fotky poslala z Mandloňové rozhledny a sadů Hustopeče, z rozhledny Slunečná u Velkých Pavlovic, z rozhledny Nedánov u Boleradic, ze Stezky nad vinohrady v Kobylí a z vyhlídky U obrázku ve Starovičkách. Na trase č. 3 Technické a přírodní památky si prošla Mandloňovou stezku Hustopeče,  Pouzdřanskou step – Kolby, Naučnou stezku Paseky v Boleradicích a navštívila i Větrný mlýn v Kloboukách.  Ze 4. trasy si vybrala Městské muzeum a galerii Hustopeče, Křížovou cestu U svaté Křepice a Křížovou cestu ve viniční trati Svidrunk v Popicích. K dalšímu poznávání jí toho zbylo jen málo, protože navštívila celkem 15 míst.

Natali Wechová, 12 let, ZŠ Hustopeče, Komenského 163/2

Podala obdivuhodný výkon a v srpnu a v září poznala náš region opravdu velmi dobře. Navštívila dvě města z 1. trasy Za historií měst, a to Hustopeče a Velké Pavlovice.  Na 2. trase Rozhlédni se z výšky, vystoupala na všech šest rozhleden, a to z Mandloňové rozhledny a sadů Hustopeče, z rozhledny Kraví hora u Bořetic, z rozhledny Slunečná u Velkých Pavlovic, z rozhledny Nedánov u Boleradic, ze Stezky nad vinohrady v Kobylí a z vyhlídky U obrázku ve Starovičkách. Na trase č. 3 Technické a přírodní památky si rovněž prošla všechna místa, a to Mandloňovou stezku Hustopeče, Přírodní rezervaci Nosperk v Němčičkách, Přírodní rezervaci Hrádek u Morkůvek, Pouzdřanskou step – Kolby, Naučnou stezku Paseky v Boleradicích a navštívila i Větrný mlýn v Kloboukách.  Ze 4. trasy si vybrala Městské muzeum a galerii Hustopeče, Křížovou cestu U svaté Křepice a Křížovou cestu ve viniční trati Svidrunk v Popicích. K dalšímu poznávání jí toho už příliš mnoho nezbylo, neboť navštívila celkem 17 míst.  

Pokud některá z těchto dvou dívek v dalším kole soutěže navštíví místa, kde ještě nebyla, získá prémiovou odměnu a čeká na ni i zvláštní překvapení.

A samozřejmě se těšíme na další účastníky. Fotky do 2. kola soutěže mohou posílat do 30. 4. 2022.

Michaela Hradilová

předseda poroty

 

Realiziváno za porpory: Evropská unie - Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělání. Ministerstvo ěkolství, mládeže a tělovýchovy.