Zveme mateřské školy k účasti na hře, jejímž cílem je pozorování a poznávání ptáků v naší přírodě. V nadcházejícím zimním období ideální příležitost pro kontakt dětí s venkovním prostředím.

Název didaktické hry ODRAZY – OBRAZY KŘÍDEL.

Autorkou hry je ředitelka MŠ Dobřínsko a využívá materiály České ornitologické společnosti. Sestavili jsme ji pro vás ze tří tematických celků (V ptačí spižírně, Jarní migrace a Ptačí hnízda) a z výtvarné části, ukončené prezentací vytvořených prací a oceněním zúčastněných škol.

Podrobný popis najdete v přiložené prezentaci. Přihlášené školy dostanou odkaz pro stažení podrobných výukových materiálů a pracovních listů a od MAP Hustopečsko obdrží zdarma atlas našich ptáků. 

Do hry se přihlásily obě MŠ z Hustopečí. MŠ Kobylí, Morkůvky, Starovice, Strachotín, Velké Pavlovice a Vrbice. Všechny přihlášené školky dostaly pro práci s dětmi z projektu MAP barevný Atlas Ptáků České a Slovenské republiky Kniha Atlas ptáků České a Slovenské republiky – Jan Dungel, Karel Hudec, Karel Šťastný | Dobré Knihy.cz (dobre-knihy.cz)

Didaktická hra je otevřená i pro další mateřské školy z našeho regionu.

Kontaktní osoba: Mgr. Blanka Nešporová, MŠ Pastelka Hustopeče, email: neblanka@seznam.cz

ODRAZY – OBRAZY KŘÍDEL_POKYNY

Pozn.: obrázek byl použit z článku https://www.abicko.cz/clanek/precti-si-priroda/25893/zimni-otuzilci-ptaci-v-zimne-neumrznou-maji-ruzne-vychytavky-treba-nacepyrene-koule.html