MAP II Hustopečsko zorganizoval ekologicko-výtvarný projekt, který dětem přinesl spoustu radosti, fantazie a rozšíření poznatků o ptačí říši.

V listopadu 2021 byly s tímto projektem seznámeny ředitelky mateřských škol v našem regionu. Cílem projektu je přiblížit dětem život ptactva prostřednictvím materiálů České společnosti ornitologické a jejích krásně zpracovaných pracovních sešitů s úkoly. Výstupem činnosti dětí bude následné výtvarné zpracování jednotlivých témat a úkolů.

K naší radosti se do projektu zapojilo 9 mateřských škol z regionu. Obě školky z Hustopečí, dále MŠ Kobylí, Morkůvky, Nikolčice, Starovice, Strachotín, Velké Pavlovice a Vrbice. Tyto školy dostaly plán aktivit s odkazy na materiály ČSO a také krásný Atlas ptáků. Ten byl zakoupen z finančních prostředků MAP vzdělávání pro Hustopečsko II a školám darován.

 

Sýkorky, labutě, sovy, čápi a spoustu dalších opeřenců všech barev, tvarů a velikostí mohli v pátek 22. dubna zhlédnout návštěvníci veřejné výstavy Obrazy – odrazy křídel, která byla vyvrcholením celoročního enviromentálně výtvarného projektu mateřských škol Hustopečska.

VIDEOZÁZNAM Z VERNISÁŽE