„Vánoční tvoření“

V rámci projektu Místní akční plán vzdělávání pro SO ORP Hustopeče II

Náš projekt s názvem „Vánoční tvoření“ se uskutečnil 24.11.2019 v kulturním domě ve Velkých Němčicích.

Od 14.00 hod. děti s rodiči postupně přicházely do našeho tvořivého koutku, kde za pomoci paní učitelky tvořily vánoční ozdůbky. Letos jsme si pro děti připravili „zápich“ stromeček a baňku. Rodiče i děti tvoření velmi bavilo, ozdůbky se velmi třpytily a posléze i rodiče a paní učitelky.:))

Na stromeček byla použita barevná dřívka, třpytky, hvězdičky, rolničky a různé jiné dekorativní bambulky. Byla použita i tavná pistole, se kterou pracovali převážně dospělí. Na baňky se využily co nejvíce se třpytící ozdoby a děrovačka, aby se dala baněčka zavěsit.

Akce se zúčastnila většina dětí z naší mateřské školky. Pro ty děti, které netvořily na vánočních dílničkách jsme připravili tvoření ve třídách, kde jsme k již zmiňovaným výrobkům přidali i andělíčky, lucerničky atd… Nedílnou součástí vánočních příprav je pečení, které proběhlo v každé třídě zvlášť.

Celkově projekt „Vánoční tvoření“ považuji za velmi vydařený. Všechny zúčastněné to bavilo a doufám, že i navnadilo na tvoření doma. Vyrobené ozdoby byly krásné, jak se sami přesvědčíte na fotografii.

Z finančních prostředků se pořídily výtvarné, dekorativní potřeby a odměna.

Již teď se těšíme na příští rok a doufáme, že účast bude stejně hojná jako ta letošní.

Ve Velkých Němčicích dne 11.12.2019

Martina Navrátilová, učitelka MŠ